Classes

and groups

Her şey oğlumuzu 6 yaşındayken müzikle modern dans yaptığını fark etmemizle başladı. Dikkatli bakınca bundan çok keyif aldığını gördük, bir bilene gösterelim istedik ve evimize yakın olan Seda Alpay Dans Okulu'na gittik. Seda hanım bizi çok sıcak karşıladı ve dansın temelinin bale olduğunu ve oyunla birlikte bale programı yaptıklarını aktardı. Kerem deneme dersine girdi. Kaplan, zürafa ve mısır patlatma gibi oyunlarla birlikte oluşturulan bale dersleri çok ilgisini çekti. Aynı zamanda bu sanat dalında çok az erkek olması sebebiyle birçok gösteride başrol oynama şansı elde etti. Bu Kerem'de çok etkili oldu. Bu sayede düzgün bir postüre, iyi bir ritim kulağına ve güzel bir arkadaş çevresine sahip oldu. Bizim de bu sayede çok keyif aldığımız bir veli grubumuz oldu. Özellikle erkek çocukları olan velilere baleyi tavsiye ediyorum. Çok az balet olduğu için erkek çocuklara daha fazla fırsat oluşuyor. Seda hanıma bugüne kadar verdiği tüm emekler ve destekler için sonsuz teşekkür ediyoruz.

Melis & Alp Saraçoğlu / Velilerimiz

Kızım Doğa Seda Alpay Bale ve Dans Okulu'nda piyano ve dans öğrenmenin yanı sıra yapabileceklerini ve yapmak istediklerini de keşfetti. Öğretmenleri gençlerin disiplinli ve zorlu çalışmalar yaparken keyif almalarını da sağladılar. Doğa'nın gelişimini izlemek harikaydı. Tüm yaş gruplarının sene sonu gösterisini izlemeye doyamadım. Bir sonraki gösteriyi heyecanla bekliyorum. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederim.

Doç. Dr.Ebru Muğaloğlu / Velimiz

Kızım Yağmur Sarıgül, 7 yaşından beri bale yapıyor .Bizim baleye başlama sebebimiz onun balerin olması değil aslında öncelikle kızımın dansı çok sevmesi ve bizim evde jöle olarak tabir ettiğimiz çok esnek ama kontrolsüz vücut yapısına form kazandırmaktı aslında.
Temel hedefimizin bu olmasına rağmen gördük ki fiziksel gelişimi yanında mental, ruhsal ve kültürel gelişimine de inanılmaz katkısı var bale eğitiminin. Bu yüzden anne babalar için getir götürü biraz zorlu da olsa devam ettik 11 yıldır. Şimdi kızım ne istediğini bilen, kendine güvenen ve çok güzel dans eden üniversite yolcusu bir genç kız. Bale eğitiminin ve kızımın sevgili Seda hocasının, eğitim disiplini yanında kimi zaman onların arkadaşı, sırdaşı, dert ortağı olmasının onun gelişiminde ergenlik dönemini ve çok sancılı TEOG hazırlık sürecini rahatlıkla atlatmasında inanılmaz katkıları oldu. Sınav hazırlık döneminde Seda Alpay Bale ve Dans Okulu'na kesintisiz devam eden Yağmur için burası bir kaçış ve rahatlama yeri oldu, bolca dans etti, bale yaptı, rahatladı ve bu sayede sınırlarını zorlayabildi sınavında da çok başarılı oldu .Biz ailecek çocuğumuzun sadece akademik başarısına hiçbir zaman odaklanmadığımız için sanatsal ve kültürel anlamda gelişimini destekleyen, prensipli, disiplinli aynı zamanda çocuklarımızı bir aile gibi sıcacık kucaklayan Seda Alpay Bale ve Dans Okulu'na ve bu okula kendi ruh güzelliğini üfleyen sevgili Seda'ya katkılarından dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz… Buradaysanız, geleceğin mutlu, başarılı, çağdaş gençlerine yol göstermek adına doğru adrestesiniz… Sevgiler.

Arzu Sarıgül / Velimiz

Musical Instruments

classes